معلم ابتدایی

فعاليت هاي كلاس ششم ابتدایی

معلم ابتدایی

پروین دشتی نژاد پور
معلم ابتدایی فعاليت هاي كلاس ششم ابتدایی

ماه مهر

 

بارالها!

به سوی تو آمده ام تا دريابی ام، در اين بی سر و سامان بازار دنيا. به سوی تو آمده ام تا از تو مدد جويم؛ ياری طلبم و بخواهم که مرا به خود وانگذاری؛ که من پوچم بی تو!
اکنون که در آستانه شروع ماه مهر هستيم و سال علم آموزی جديدی پيش روست، از تو می خواهم مرا ياری کنی تا در مسيری گام بردارم که مروّج علم و آيين تو باشم.
ياری ام کن تا همواره در آموختن، حريص باشم و در ترويج آموخته هايم، سخی.
ياری ام ده تا بياموزم آنچه را تو می پسندی و دوری جويم از آنچه ناپسند توست.
کمکم کن قلم که در دست می گيرم، به یاد تو باشم و آنچه می نگارم، مورد رضای تو باشد. بر صفحه تاريک دلم با قلم الهی ات نقشی بزن که تا زنده ام، به اينکه موجودی مفيد فايده در هستی بی پايانت بوده ام، به خود ببالم.
در اين ماه مهر، از مهر بی کران خويش باز هم به من ببخش و اين آغازِ دوباره را برايم آغازی مبارک رقم بزن.

به لطف و کرمت، يا ارحم الراحمين!  سال تحصیلی بر دانش آموزان و همکاران مبارکتاريخ : پنجشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۲ | 21:8 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

میلاد امام رضا مبارک

 

بگذار ز شبنمی چو گل تر گردیم

از عطر ولایتت معطر گردیم

گویند که ایام کرامت شده است

آقا نکند دست تهی برگردیم

 

امام رضا علیه ‏السلام :

از ما نیست آن كه دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترك گوید .

(بحارالأنوار: 78/346)تاريخ : دوشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۲ | 19:15 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

دعاهای دو دوست در یک جزیره

یک کشتی گرفتار دریای طوفانی شد و غرق شد و تنها دو تن از سرنشینان این کشتی که شنا بلد بودند توانستند خود را به یک جزیره خشک کوچکی برسانند.
این دو نفر دو دوست قدیمی بودند. به جزیره که رسیدند فهمیدند راهی برای نجات در این جزیره ندارند جز اینکه به درگاه خداوند دعا کنند تا آنان را نجات دهد. برای اینکه بفهمند دعای چه کسی مؤثرتر است، جزیره را به دو قسمت تقسیم کردند و هر یک در بخش خود شروع به دعا کردند.
مرد اول از خدا غذا خواست. صبح روز بعد، یک درخت پر از میوه را در کنار خود دید. مرد خوشحال شد و مشغول خوردن میوه‌ها شد. قلمرو مرد دوم همانطور خشک و لم یزرع باقی ماند و چیزی عایدش نشد.
پس از یک هفته، مرد اول احساس تنهایی می‌کرد و از خداوند طلب یک همدم کرد. روز بعد کشتی دیگری غرق شد و تنها نجات یافته آن یک زن بود که به طرف جزیره شنا کرد و به مرد اول رسید. در طرف دیگر جزیره، مرد دوم چیزی نداشت.
چیزی نگذشته بود که مرد اول از خداوند طلب خانه، لباس، و غذای بیشتر کرد. روز بعد، انگار که سحر و جادویی شده باشد همه چیزهایی که مرد اول خواسته بود برایش فراهم شده بود. با این حال، مرد دوم هنوز هیچ چیز برایش آماده نشده بود.
در نهایت، مرد اول دعا کرد که یک کشتی به جزیره برسد تا او و همسرش بتوانند جزیره را ترک کنند. صبح روز بعد، یک کشتی در سمتی از جزیره که مربوط به مرد اول بود لنگر انداخت. مرد اول با همسرش سوار کشتی شدند و تصمیم گرفت مرد دوم را تنها در جزیره رها کند.
مرد اول فکر کرد که دوستش شایسته دریافت نعمت‌های خداوند نیست چون به هیچ یک از دعاهای او پاسخ داده نشده بود.
وقتی کشتی در حال ترک جزیره بود، مرد اول صدایی غرش‌وار از آسمان‌ها شنید: «چرا دوست خود را در جزیره تنها می‌گذاری؟»
مرد اول جواب داد: «این نعمات برای من است چون من بودم که برای دریافت آنها دعا کردم. دعاهای دوستم مستجاب نشد پس سزاوار چیزی نیست.»
صدا با حالتی توبیخ‌گونه به او گفت: «تو اشتباه می‌کنی! دوست تو تنها یک دعا کرد که به من به آن پاسخ دادم. اگر دعای او را مستجاب نمی‌کردم، تو هیچ یک از این نعمت‌ها را دریافت نمی‌کردی.»
مرد اول گفت: «به من بگو دوستم چه دعایی کرده بود که من باید همه اینها را مدیون او باشم؟»
صدای آسمانی گفت: «او دعا کرد که به همه دعاهای تو پاسخ داده شود.»
همه می‌دانیم که نعماتی که به عطا می‌شوند فقط نتیجه دعاهای ما نیست بلکه عامل اصلی آن دعاهای دیگران در حق ماست. برای دوستان خود ارزش قائل شوید و کسانی که شما را دوست دارند تنها نگذارید.


تاريخ : دوشنبه بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۲ | 9:7 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

سخنانی آموزنده از توماس ادیسون


 
* هیچ چیز واقعا خراب نیست ! حتی ساعتی كه از كار افتاده است ، دو بار در روز زمان را درست نشان می دهد.

* انسان هر چه بالاتر برود احتمال ديده شدن وصله ی شلوارش بيشتر می شود.

* نبوغ يعني يک درصد الهام گرفتن ونود ونه درصد عرق ريختن.

* تمام پيشرفتهاي عالمگير خود را مديون تفكر منظم و يادداشت برداري دقيق هستم.

* من هفتصد بار اشتباه نكردم. من یك بار اشتباه نكردم من زمانی موفق شدم كه هفتصد راهی را كه موفقیت آمیز نبود اصلاح كردم. هر گاه راهی را كه عمل نمی كرد حذف كردم راهی را پیدا كردم كه كار می كرد.

* اگر هر یک از ما کارهایی را که قابلیت انجام آن را داریم انجام می دادیم جدا شگفت زده می شدیم.

* افکار افراد متفکر خودبخود می اندیشد.

* امید همان قدر برای انسانها اهمیت دارد که بال برای پرندگان.

* انسان در هر سنی که از کار بازماند بهتر است که بعد بی درنگ بمیرد.

* بسیاری از ناکامی‌ها ناشی از این است که هنگام تسلیم شدن نمی‌دانید که تا چه حد به موفقیت نزدیکید.
 


تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم شهریور ۱۳۹۲ | 17:48 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

همیشه تلاش کن

شبی از شبها ، شاگردی در حال عبادت و تضرع و گریه و زاری بود. در همین حال مدتی گذشت تا آنکه استاد خود را بالای سرش دید که با تعجب و حیرت او را نظاره می کند ! استاد پرسید : برای چه این همه ابراز ناراحتی و گریه و زاری می کنی ؟ شاگرد گفت : برای طلب بخشش و گذشت خداوند از گناهانم و برخورداری از لطف خداوند ! استاد گفت : سوالی می پرسم ، پاسخ ده ؟ شاگرد گفت : با کمال میل ! استاد گفت : اگر مرغی را پروش دهی ، هدف تو از پرورشِ آن چیست ؟ شاگرد گفت : خوب معلوم است استاد ؛ برای آنکه از گوشت و تخم مرغ آن بهره مند شوم. استاد گفت : اگر آن مرغ برایت گریه و زاری کند ، آیا از تصمیم خود منصرف خواهی شد ؟ شاگرد گفت : خوب راستش نه ! نمی توانم هدف دیگری از پرورش آن مرغ برای خود تصور کنم !
استاد گفت : حال اگر این مرغ برایت تخم طلا دهد چه ؟ آیا باز هم او را خواهی کشت تا از آن بهره مند گردی ؟ شاگرد گفت : نه ! هرگز استاد ، مطمئنا آن تخمها برایم مهمتر و با ارزش تر خواهند بود ! استاد گفت : پس تو نیز برای خداوند چنین باش ! همیشه تلاش کن تا با ارزش تر از جسم ، گوشت ، پوست و استخوانت گردی. تلاش کن تا آنقدر برای انسانها ، هستی و کائنات خداوند مفید و باارزش شوی تا مقام و لیاقت توجه لطف و رحمت او را بدست آوری. خداوند از تو گریه و زاری نمی خواهد ! او از تو حرکت ، رشد ، تعالی و با ارزش شدن را می خواهد و می پذیرد نه ابرازِ ناراحتی و گریه و زاری را


تاريخ : پنجشنبه بیست و یکم شهریور ۱۳۹۲ | 14:3 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

روز دختر مبارک

دختران فرشتگانی هستند از آسمان

برای پر کردن قلب ما با عشق بی پایان

این روز بر دختران دیروز و مادران امروز مبارک .


تاريخ : جمعه پانزدهم شهریور ۱۳۹۲ | 17:58 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

جزوات علوم و ریاضی هفتم بخش اول

با سلام

با توجه به انتشار کتابهای جدید پایه ی هفتم ( اول متوسطه ی جدید ) تصمیم گرفتم بخشی از طرح درس خودم را در این سایت بگذارم . البته لازم به ذکر است که در این طرح درس بخشهای زیادی از مطالب کتاب وام گرفته شده است و تلاش شده برای دانش آموز قابل فهم باشد.

امیدوارم همکاران و دوستان عزیز لطف کنند و نظرشان را درباره ی این جزوات بنویسند تا بتوانم کاملشان کنم.

فعلا دو فصل اول علوم و فصل نخست ریاضی را برایتان می گذارم و در آینده ای نزدیک فصل های بعدی را قرار خواهم داد.

علوم 

ریاضی 

شاد و موفق باشید.


برچسب‌ها: علوم و ریاضی هفتم

تاريخ : پنجشنبه چهاردهم شهریور ۱۳۹۲ | 1:19 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

خوشحالی، شانس می‌آورد


احساس شاد بودن و شادی داشتن موجب می‌شود كه توانایی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه فردی نمود یافته و شانس دستیابی به موفقیت‌ها را افزایش دهد.

شادی، یك حس مسری است؛ تحقیقات جدید روانشناسی ثابت كرده است كه زمانی كه فردی در یك جامعه خوشحال است احتمال آنكه خواهر، برادر، دوست، همسر و حتی همسایه او خوشحال شوند، هشت تا ۳۴ درصد افزایش می‌یابد.

طبق این تحقیقات، احساس شادی تا فاصله یك كیلومتری به دیگران سرایت می‌كند و احساس شاد بودن حتی تا یك سال می‌تواند بر یك فرد تاثیرگذار باشد. شادی و نشاط یكی از نیازهای اساسی هر انسانی است؛ شادی به زندگی معنا می‌بخشد و موجب نشاط روحی و سلامتی و افزایش توانایی‌ها می‌شود. انسان شاد می‌تواند قله‌های رفیع موفقیت را به سرعت طی كرده و در جامعه، نقش سازنده ای داشته باشد.

جامعه‌شناسان نیز معتقدند شاد بودن جامعه از بروز آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌كند، ناهنجاری‌ها را به حداقل می‌رساند و با پررنگ كردن هنجارها موجب رشد و پیشرفت جامعه می‌شود.

خوشحالی، خرسندی یا شادی یك حالت روانی است كه در آن فرد احساس عشق، لذت، خوشبختی یا شادی می‌كند. شادی را نداشتن غم، احساس سرور، خلق خوش، داشتن آرامش، دركنار عزیزان بودن و داشتن نگرش مثبت نیز تعریف كرده‌اند.

تاثیر شادی بر سلامت

روانشناس و عضو هیات علمی‌دانشگاه علوم پزشكی ایران درباره شادی می‌گوید: حالت‌های هیجانی انسان به دو گروه خوشایند و ناخوشایند، تقسیم بندی می‌شوند كه هرچه هیجانات خوشایند در جامعه‌ای بیشتر باشد، میزان سطح سلامت اجتماعی، جسمی‌و روانی افراد آن جامعه نیز افزایش خواهد یافت. دكتر علی اصغر اصغر نژاد در گفت‌وگو با ایرنا، هیجان مثبت را شامل شادی، عشق و محبت عنوان می‌كند و می‌افزاید: تحقیقات نشان داده است كه بین خلق خوش و ایده‌های خلاق، همبستگی مثبتی وجود دارد.

وی ادامه می‌دهد: زندگی مملو از موقعیت‌ها یی است كه باید برای مشكلات نیز راه حلی پیدا كرد كه با داشتن خلق خوش، می‌توانیم از عهده این امور برآییم. این روانشناس می‌گوید: شادی و نشاط، تاثیر مشخصی در ایجاد توانایی حل مسائل و مشكلات دارد. اصغرنژاد در ادامه به تاثیر شادی بر سلامت جسمی‌اشاره می‌كند و می‌افزاید: شادی، سیستم ایمنی بدن و گلبول‌های سفید (یاخته‌های خونی مبارزه كننده با عوامل بیماری زا) را تقویت می‌كند.

وی ادامه می‌دهد: اگر شرایط روحی و روانی فردی بد باشد، مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها كم شده و زمینه برای ابتلا به انواع بیماری‌ها فراهم می‌شود. عضو هیات علمی‌دانشگاه علوم پزشكی ایران خاطرنشان می‌كند: شادی و نشاط و خلق خوب در روابط فردی و بین فردی نیز تاثیر مثبت دارد؛ فردی كه خلق خوب دارد، واكنش خوبی هم دریافت می‌كند. اصغرنژاد تاكید می‌كند: هنگامی‌كه فردی، فكر بد و منفی دارد، دیگران هم از آثار ناشی از آن اذیت می‌شوند.

چگونه شاد باشیم؟

بسیاری از افراد فكر می‌كنند كه برای داشتن حس شادی حتما باید شرایط ویژه ای مانند رفاه كامل اقتصادی و اجتماعی ایجاد شود در حالی كه می‌توان با پیروی از الگوهای ساده، احساس شادی و نشاط داشت تا در زندگی خود نیز موفق‌تر باشیم.

پذیرش واقعیت، توجه به رفتار خود و درك شرایط دیگران از جمله عواملی است كه موجب می‌شود بتوانیم حس شادی را در خود ایجاد كنیم. عضو هیات علمی‌دانشگاه علوم پزشكی ایران می‌گوید: هر فردی می‌تواند به خود كمك كند تا احساس شادی داشته باشد فقط كافی است یك كاغذ و قلم در دست گرفت و عوامل ایجاد كننده حس شادی را فهرست كرد. اصغر نژاد می‌افزاید: ورزش، خیرخواهی، رفتن به طبیعت، مصاحبت با افراد حكیم و خوش خلق و خواندن مطالب فكاهی از جمله مواردی است كه می‌تواند احساس شادی ایجاد كند.

توصیه‌هایی برای شادی

متخصصان علم روانشناسی همواره توصیه‌هایی را برای ایجاد حس شادی و نشاط ارائه كرده‌اند یكی از آنها این است كه با یك دوست معتمد تماس گرفته و درباره مشكلات خود با او صحبت كنید تا ذهن شما از مشكلات خالی شود. تماشای یك فیلم كمدی، خوردن یك غذای خوشمزه، دیدار یك دوست یا خویشاوند، سفر كوتاه درون شهری، رفتن به خرید، كشیدن نقاشی، یادآوری خاطرات خوب، دوش گرفتن، گوش دادن به موسیقی، چرت زدن، نوشتن خاطرات روزانه، پیاده روی طولانی، خواندن كتاب، نگاه كردن عكس‌های دوران كودكی و حتی گریه كردن می‌تواند احساس شادی و نشاط ایجاد كند.

به هرحال هر چه شادی و نشاط، خلق خوش و سطح سلامت روانی مردم افزایش یابد، جامعه هم سالم‌تر خواهد بود؛ بنابراین نباید از نقش شادی بر سلامت عمومی‌افراد غافل شوی


تاريخ : چهارشنبه ششم شهریور ۱۳۹۲ | 19:35 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

پنج شنبه ها مدرسه ها باز است

به گزارش سرویس آموزش و پرورش پانا، سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره تعطیلی پنجشنبه‌ها گفت: در ژاپن مقرر شد، یک روز تعطیل و به امور فوق برنامه پرداخته و به موازات آن یک ششم محتوای کتب کاسته شود، اما این امر در ایران بدون کاهش محتوای کتب درسی و تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه انجام شد.

علی اصغر فانی در نشست مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های کشور در اردوگاه شهید باهنر تهران افزود: لازم است با برنامه‌ریزی امور فوق برنامه در این روز(پنج شنبه‌ها) امسال به صورت اختیاری در هر محله‌ای یک تا دو مدرسه در روزهای پنج شنبه دایر و از مشارکت مردم در اداره آن استفاده شود.
 
وی با اشاره به این مطلب که فرزندان، امانت مردم در آموزش و پرورش هستند و هیچ جریان سیاسی حق حاکمیت بر آموزش و پرورش را ندارد، گفت: فرزندان ایران اسلامی باید با هویت ایرانی اسلامی تربیت شوند و بر آن افتخار کنند، با تقویت تعصب اسلامی، ملی و ایرانی در فرزندان از مهاجرت به کشورها و فرار مغزها کاسته خواهد شد.
 
وی، کار کیفی در آموزش و پرورش را در عین حال که یک استراتژی است، سخت، دقیق و کارشناسانه توصیف کرد و افزود: این مقوله باید با شاخص‌های کیفی اندازه‌گیری و ثابت شود.
 
سرپرست وزارت آموزش و پرورش، نهاد تعلیم و تربیت کشور را جایگاهی بسیار حساس خواند و تصریح کرد: حساسیت این وزارتخانه متوجه بخش تربیتی و فرهنگی آن است و تربیت دینی و ایجاد ساختار مطلوب و پایدار در متربیان هدف و انگیزه اصلی اینجانب در پذیرش سرپرستی این وزارتخانه بوده است.
 
وی، تربیت را ایجاد رفتار مطلوب و پایدار در متربیان خواند و اظهار کرد: تغییر در حیطه رفتار گروهی که هدف غایی است، امری بسیار دشوار، اما در حوزه‌های دانش، بینش و رفتار فردی کار سهل‌تری می‌باشد.
 
وی آموزش و پرورش را یک نهاد ملی خواند و یاد آور شد: این نهاد باید در خدمت انقلاب، اسلام و ایران اسلامی باشد.

تا آمدیم عادت کنیم به تعطیلی آن هم تمام شدتاريخ : چهارشنبه ششم شهریور ۱۳۹۲ | 14:17 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

کفاش آواز خوان

در روزگار قدیم کفاش پیری نزدیک حجره ی تاجری ثروتمند و چاق بساط کرده بود. کفاش شادمانه آواز می خواند و کفش وصله می زد و شب با عشق و شادی نزد خانواده خویش می رفت. تاجر تنبل و پولدار که بیشتر اوقات در دکان خویش چرت می زد و شاگردانش برایش کار می کردند کم کم از صدای خواندن کفاش خسته و کلافه شد تا اینکه یک روز از کفاش پرسید درامد تو چقدر است. کفاش گفت روزی ۳ درهم. تاجر یک کیسه زر به سمت کفاش انداخت و گفت: بیا این از درامد همه ی عمر کارکردنت هم بیشتر است. برو خانه و راحت زندگی کن و بگذار من هم کمی چرت بزنم .آواز خواندنت مرا کلافه کرده .
کفاش شکه شده بود. سر در گم و حیران کیسه را برداشت و دوان دوان نزد همسرش رفت. آن دو تا روز ها متحیر بودند که با آن پول چه کنند .از ترس دزد شبها خواب نداشتند. از فکر اینکه مبادا آن پول را از دست بدهند آرامش نداشتند. خلاصه تمام فکر و ذکرشان شده بود مواظبت از آن کیسه ی زر .
مدتی گذشته تا اینکه روزی کفاش کیسه ی زر را برداشت و به نزد مرد تاجر رفت .
کیسه ی زر را به سمت تاجر انداخت و گفت :بیا، سکه هایت را بگیر و ترانه های شادم را پس بده .
اين رو همه ميدونن پول خوشبختي نمياره و هر چيزي به اندازه خودش و حالت تعادلش براي انسان زيباست.


تاريخ : سه شنبه پنجم شهریور ۱۳۹۲ | 14:40 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

تغییر در زندگی

در زمان ها ی گذشته ، پادشاهی تخته سنگ را در وسط جاده قرار داد و برای این که عکس العمل مردم را ببیند خودش را در جایی مخفی کرد.

بعضی از بازرگانان و ندیمان ثروتمند پادشاه بی تفاوت از کنار تخته سنگ می گذشتند.
بسیاری هم غرولند می کردندکه این چه شهری است که نظم ندارد.
حاکم این شهر عجب مرد بی عرضه ای است و .....

با وجود این هیچ کس تخته سنگ را از وسط بر نمی داشت.
نزدیک غروب، یک روستایی که پشتش بار میوه و سبزیجات بود، نزدیک سنگ شد، بارهایش را زمین گذاشت و با هر زحمتی بود تخته سنگ را از وسط جاده برداشت و آن را کناری قرار داد.
ناگهان کیسه ای را دید که زیر تخته سنگ قرار داده شده بود، کیسه را باز کرد و داخل آن سکه های طلا و یک یادداشت پیدا کرد.

پادشاه درآن یادداشت نوشته بود:
هر سد و مانعی می تواند یک شانس برای تغییر زندگی انسان باشد.
 


تاريخ : یکشنبه سوم شهریور ۱۳۹۲ | 14:34 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

داستان آموزنده:

مرد فقیری از جاده‌ای می‌گذشت که مسافری او را متوقف کرد و گفت: "رفیق می بینم که فقیری. بیا این طلا را بگیر و بفروش تا سراسر عمرت غرق ثروت شوی!"
فقیر از این خوش اقبالی به وجد درآمد و طلا را به خانه آورد. بی‌درنگ کاری یافت و چنان ثروتمند شد که هرگز طلا را نفروخت. سال‌ها گذشت و او که مردی متمول شده بود روزی در راهی به مردی فقیر برخورد و گفت: "بیا رفیق! من این طلا را به تو می‌دهم تا سراسر غرق ثروت باشی."
مرد مسکین طلا را گرفت و نگاهی به آن انداخت و گفت: "اما این که برنجی بیش نیست!" پس می بینیم که مرد نخست با احساس دولتمندی و با این اندیشه که آن قطعه فلز طلاست غنی شد.
هر انسانی در درون خویش، صاحب یک تکه طلاست. این هشیاری آدمی از طلا و توانگری است که راه هر ثروتی را بر زندگیش می‌گشاید. آدمی به هنگام طلب، از پایان سفر خود می‌آغازد. یعنی ندا درمیدهد که پیشاپیش ستانده است. "پیش از آن‌که بخوانند من پاسخ خواهم داد و پیش از آن‌که سخن گویند من خواهم شنید"


تاريخ : چهارشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۲ | 19:45 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

جدول نامگذاری روزها


شنبه:روز عشق
شروع هفته را با عشق به خداوند آغاز میکنم.و ایمان دارم که حضور خدا در لحظه لحظه و ثانیه های امروزم تمام کارها و امو راتم را به بهترین نحو انجام میدهد.

عبارت تاکیدی شنبه:امروز یکی از بهترین روزهای زندگی من است.
*************************
یکشنبه:روز موفقیت
روزم را با حس زیبای موفق شدن در تمام کارها آغاز میکنم و ایمان دارم تمام مراحل و کارهایم با موفقیت به پایان میپذیرد.و باور دارم که موفقیت همیشه از درون خودم ایجاد میشود.

عبارت تاکیدی یکشنبه:من خالق زندگی خویشم ؛اکنون زندگی خود را دقیقا به صورتی که میخواهم می آفرینم.
*************************
دوشنبه:رحمت و لطف خداوند
روزم را با لطف و باران رحمت خداوند آغاز میکنم و مطمئن هستم که لطف الهی در همه شرایط شامل حال من است .امروز خداوند بهترینها را برایم مقدر میکند و همه کارها و اموراتم با رحمت او به بهترین شکل ممکن انجام میشود.

عبارت تاکیدی:من در احاطه نور خداوند هستم که هیچ چیزی نمیتواند در آن رسوخ کند.آنچه خدا برایم میخواهد شادمانی و ایمنی ست.
*************************
سه شنبه:روز سعادت و آرامش.
چشمهایم را با آرامشی عمیق به این روز زیبا باز میکنم و سعادتمندی را در تمام کارها و اموراتم میبینم و همیشه بخاطر دارم که با داشتن آرامش خداوند در کنارم حضور دارد و حضور الهی یعنی سعادت مطلق.

عبارت تاکیدی :در هر شرایطی آرامش خود را حفظ میکنم بجای پیکار با مشکلات از تجسم خلاق خود بهره میگیرم .در برابر مسائل زندگی چون کوه استوارم و همیشه پیروز میشوم.
*************************
چهارشنبه:رستگاری ؛گذشت؛سخاوت
امروز تمام رنجشها را کنار میگذارم وبا گذشت و بزرگواری روز خوبی را برای خودم رقم میزنم و میدانم که خداوند با دستهای با سخاوت خودش امروز رزق و روزی ؛خیرو برکت و هر چه را که بخواهم برایم فراهم میاورد

عبارت تاکیدی:من سزاوار بهترینهایم و هم اینک به سراغم میایند.
*************************
پنج شنبه:روز سلامتی جسم و روان و خورشید
امروز را با حس زیبای سلامتی کامل جسم و روحم آغاز میکنم. خورشید تابان تمام زوایای زندگیم را روشن کرده و من با عشق به خودم و تک تک دوستانم و همه ی آنهایی که دوستشان دارم روز را شروع و به پایان میرسانم.

عبارت تاکیدی:در هر وضعیتی جنبه ی مثبت آنرا میبینم و میدانم که در دل هر رویدادی خیر و برکتی نهفته است.
*************************
جمعه:روز احسان و شکر گذاری:
جمعه را با سپاس و تشکر از خداوند آغاز میکنم به خاطر یک هفته ی خوب و زیبایی که بر من گذشت و بخاطر این لطف خداوند نیکوکاری و احسان را در سر لوحه ی امروزم قرار میدهم. بار الها از تو متشکر و سپاس گذارم به اینکه در این هفته همه ی کارها و اموراتم به بهترین نحو ممکن انجام شد. بار الها از تو متشکرم بخاطر اینکه یک هفته ی خوب و زیبا و با برکت را دوباره آغاز میکنم.

عبارت تاکیدی:من برای کسب برکت و توانگری خود به انسانها ؛اوضاع و شرایط متکی نیستم.تنها منشا برکت و توانگری من خداوند است و هم اینک از راههای ویژه خودش توانگری و برکاتش را به من میرساند.
 


تاريخ : شنبه نوزدهم مرداد ۱۳۹۲ | 15:15 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

۲۰ نکته شگفت انگیز درمورد مردم ژاپن که تابحال نشنیده اید

۱-آیا میدانید که دانش آموزان ژاپنی به همراه معلمان خود هر روز مدرسه خود را به مدت ۱۵ دقیقه تمیز میکنند ؟ که منجر می شود به ظهور نسل ژاپنی که فروتن و مشتاق پاکیزگی است …

۱-آیا میدانید که دانش آموزان ژاپنی به همراه معلمان خود هر روز مدرسه خود را به مدت ۱۵ دقیقه تمیز میکنند ؟ که منجر می شود به ظهور نسل ژاپنی که فروتن و مشتاق پاکیزگی است .
۲-آیا میدانید هر شهروند ژاپنی که سگ دارد یک کیسه مخصوص مدفوع سگ با خود حمل میکند؟ بهداشت و اشتیاق به آن بخشی از اخلاق ژاپنی ها است.
۳-آیا میدانید که کارگر بهداشت در ژاپن “مهندس بهداشتی” نامیده می شود و میتواند حقوقی بین ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار در ماه طلب کند و یک پاک کن موضوع امتحان کتبی و شفاهی است ؟
۴-آیا می دانید که ژاپن هیچ منابع طبیعی ندارد و سالانه با صدها زلزله مواجه میشوند اما این جلوی آنها را برای تبدیل شدن به بزرگترین های اقتصاد جهان نگرفته ؟
۵-آیا میدانید هیروشیما بعد از افتادن بمب اتم در آن شهر فقط ده سال طول کشید تا به آنچه جنب و جوش اقتصادی قبل از افتادن بمب اتم در آن شهر بود باز گردد ؟
۶-آیا می دانید که ژاپن جلوگیری میکند از استفاده از تلفن همراه در قطارها، رستوران ها و اماکن سرپوشیده ؟
۷-آیا میدانید دانش آموزان ژاپنی از سال اول تا ششم ابتدایی باید اصول اخلاقی در برخورد با مردم را بیاموزند ؟
۸-آیا میدانید ژاپنی ها حتی اگر یکی از ثروتمندترین افراد جهان باشند باز هم هیچ خدمتکاری در خانه ندارند و پدر و مادر مسئول خانه و کودکان خود هستند ؟
۹-آیا میدانید از سال اول تا سوم مقدماتی هیچ نوع امتحانی وجود ندارد ؟ چون هدف از آموزش و پروش القای مفاهیم و ساختن شخصیت است و نه امتحان و اجبار .
۱۰-آیا میدانید اگر به یک رستوران در ژاپن بروید ، متوجه خواهید شد که مردم به اندازه ای که نیاز دارند غذا میخورند، بدون هیچ زباله و اصرافی ؟
۱۱-آیا میدانید که میزان تاخیر قطارها در ژاپن حدود ۷ ثانیه در سال است ؟ آنها ارزش زمان را درک میکنند و در دقیقه و ثانیه وقت شناس هستند .
۱۲-آیا میدانید کودکان در مدرسه بعد از یک وعده غذایی دندانهای خود را مسواک میزنند و تمیز میکنند ؟ آنها از سنین پایین به حفظ سلامتی خود اهمیت میدهند .
۱۳-آیا میدانید دانش آموزان در ژاپن نیم ساعت طول میکشد تا وعده غذایی خود را تمام کنند به این دلیل که مطمئن شوند غذا به درستی هضم شده ؟ وقتی که درباره این نگرانی ها پرسیده میشود ، آنها میگویند که این دانش آموزان آینده ژاپن هستند !
۱۴- آیا می‌دانید در مدارس ژاپن به دانش‌آموزان نمره داده نمی شود و ارزیابی بصورت گروهی انجام می‌شود و گروه باید تلاش کند که همه در سطح خوبی قرار بگیرند؟
۱۵- آیا می‌دانید که کودکان هنگام نشستن روی صندلی اتوبوس یا قطار ابتدا کفش خود را در می آورند و بدون کمک مادر روی صندلی می نشینند؟
۱۶- آیا می‌دانید بوسیدن و دست دادن در ژاپن مرسوم نیست و حتی مادران فرزندان خود را نمی‌بوسند؟
۱۷- آیا می‌دانید بن‌مایه‌ی قدرت اقتصادی ژاپن را زنان ژاپن می‌سازند؟
۱۸- آیا می‌دانید ژاپنی‌ها اصلاً پس‌انداز نمی‌کنند؟
۱۹- آیا می‌دانید تورم در ژاپن منفی است؟
۲۰- آیا می‌دانید حقوق یک معلم در ژاپن حداقل ۷۰۰۰ دلار در ماه است؟تاريخ : جمعه هجدهم مرداد ۱۳۹۲ | 14:33 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

عید فطر

 

 

 

 

کم کم غروب ماه خدا دیده می شود

صد حیف ازین بساط که برچیده می شود

در این بهار رحمت و غفران و مغفرت

خوشبخت آنکسی ست که بخشیده می شود

عید شما مبارکتاريخ : چهارشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۲ | 18:20 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

دستورالعمل اعطاي گواهي نامه نوع دوم كاركنان

 

رئيس مركز برنامه ريزي و آموزش نيروي انساني وزارت آموزش و پرورش ، از ابلاغ دستورالعمل و فرآيند اجرايي اعطاي گواهي نامه نوع دوم كاركنان وزارت آموزش و پرورش با امضاي دكترحاجي بابايي به ادارات كل آموزش وپرورش استانهاي كشور خبر داد.

رئيس مركز برنامه ريزي و آموزش نيروي انساني وزارت آموزش و پرورش ، از ابلاغ دستورالعمل و فرآيند اجرايي اعطاي گواهي نامه نوع دوم كاركنان وزارت آموزش و پرورش با امضاي دكترحاجي بابايي به ادارات كل آموزش وپرورش استانهاي كشور خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع  رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، اسدالله اسدي گرمارودي با اشاره به اينكه دريافت كنندگان گواهينامه هاي نوع دوم مي توانند از مزاياي استخدامي آن نظير دارندگان مدرك تحصيلي فوق ديپلم، ليسانس، فوق ليسانس و دكترا در شرايط احراز مشاغل مربوطه در چارچوب قوانين و مقررات مربوطه برخوردار گردند ، افزود : تمامي كاركنان مي توانند حداكثر دوسطح از گواهينامه هاي نوع دوم را دريافت كنند.

رئيس مركز برنامه ريزي و آموزش نيروي انساني با تاكيد بر اينكه دارندگان مدرك تحصيلي معادل حداكثر مجاز به اخذ يك سطح از گواهي نامه هاي نوع دوم مي باشند، اظهاركرد : گواهينامه هاي دوره هاي آموزشي مصوب متقاضيان واجد شرايط از سال 1379 به بعد قابل بررسي و تائيد مي باشد و فقط به كاركنان رسمي و پيماني تعلق مي گيرد.

وي در ادامه گواهينامه هاي مهارتي، تخصصي – تخصصي، پژوهشي سطح يك و تخصصي پژوهشي سطح دو را از گواهينامه هاي نوع دوم عنوان و تصريح كرد : شرايط اخذ اين گواهي نامه ها در بخش مهارتي شامل؛ دارابودن مدرك تحصيلي ديپلم متوسطه ، طي 1200 ساعت آموزش مصوب با شرايط حداقل 3/2 آموزش ها در زمينه آموزش هاي شغلي كه حداقل در 6 سال طي شده باشد و حداكثر 200 ساعت آموزش در طول يك سال ، مي باشد.

اسدي گرمارودي در بخش تخصصي، دارا بودن مدرك تحصيلي فوق ديپلم يا گواهينامه مهارتي و طي 1000 ساعت آموزش مصوب در شرايطي كه  حداقل 4/3  آموزش ها، آموزشهاي  شغلي يا آموزش مديران باشد كه حداقل در 5 سال طي شده و حداكثر 200 ساعت آموزش در طول يك سال باشد، را از شرايط اين گروه عنوان كرد.

وي در خصوص گواهينامه تخصصي – پژوهشي سطح يك اشاره كرد شرايط لازم براي دريافت اين گواهي نامه ها را دارا بودن مدرك تحصيلي ليسانس يا گواهي نامه تخصصي و طي 800 ساعت آموزش كوتاه مدت مصوب با شرايط حداقل 4/3 آموزش ها در زمينه آموزش هاي شغلي يا آموزش مديران كه حداقل 5 سال طي شده و حداكثر 160 ساعت آموزش در طول يك سال باشد، همچنين شركت در آزمون جامع و كسب حد نصاب 70% امتياز آزمون و تهيه يك طرح تحقيقي در زمينه شغل مورد تصدي ويژه اخذ گواهي نامه تخصصي پژوهشي سطح يك مي باشد، عنوان كرد.

رئيس مركز برنامه ريزي و آموزش نيروي انساني در خصوص شرايط اخذ گواهي نامه تخصصي پژوهشي سطح دو، دارا بودن مدرك تحصيلي فوق ليسانس با گواهينامه تخصصي پژوهشي سطح يك و طي 60 ساعت آموزش كوتاه مدت مصوب با شرايط حداقل 4/3 آموزش ها در زمينه آموزشهاي شغلي يا آموزش مديران كه 600 ساعت آموزش حداقل در 5 سال طي شده و شركت در آزمون جامع و كسب حد نصاب 70% امتياز آزمون را از شرايط دريافت اين گواهينامه ذكر كرد و افزود: ارائه يك طرح تحقيقي علمي – كاربردي يا علمي – توسعه اي در زمينه شغل مورد تصدي و تائيد آن توسط كميته علمي پس از برگزاري جلسه دفاعيه، داشتن حداقل دو خدمت برجسته شامل: پيشنهاد، ابتكار، تأليف يا ترجمه كتاب و مقاله و مستند سازي تجربيات كه موجب افزايش بهره وري كار و بهبود عملكرد فردي و سازماني گردد و حداكثر معادل 200 ساعت آموزشي براي فرد در نظر گرفته شود، از ديگر شرايط كسب اين گواهينامه است ، البته ساعات آموزشي معادل سازي شده از ميزان ساعات تعيين شده براي هر يك ازگواهينامه ها كسر مي شود.

وي بااشاره به اينكه نحوه اجراي اين شيوه نامه نياز به همكاري همه جانبه استان ها، مناطق و واحدهاي آموزشي دارد ، تشكيل پرونده آموزشي مرتب شده توسط متقاضي و ارائه آن به كميته اجرايي واحد آموزشي، بررسي و تشكيل پرونده آموزشي توسط كميته اجرايي واحد آموزشي و ارسال آن به كميته اجرايي آموزش و توانمند سازي منطقه،جمع بندي و ارائه پرونده هاي آموزشي و صورت جلسات به كميته اجرايي و آموزش و توانمندسازي استان و در نهايت جمع بندي نهايي و ارسال مدارك الكترونيكي به كميته راهبري آموزش و توانمندسازي كاركنان وزارت آموزش و پرورش از جمله مراحل اجرايي اين طرح برشمرد.

اسدي گرمارودي، با توجه به بخشنامه ارسالي از سوي برخي استانداري ها پيشنهاد كرد: براي جلوگيري از حجم زياد پرونده ها ابتدا بررسي آنها در دو سطح مهارتي و تخصصي انجام و سپس به بررسي پرونده هاي متقاضي سطوح تخصصي – پژوهشي سطح يك و دو اقدام شودتاريخ : پنجشنبه دهم مرداد ۱۳۹۲ | 21:17 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

گردشگری

سلام دوست های  خوبم 

از این پس می خواهیم

در این بخش جاهای دیدنی استان تهران را به شمامعرفی کنم

 

 

آبشار شکرآب

براي رفتن به اين آبشار از تهران از طريق جاده لشگرك به دو راهي لواسان و فشم مي رويم . در مسير فشم ، به سمت اوشان و سپس روستاي آهار مي باشد كه آخرين نقطه ماشين رو مي باشد . بقيه مسير پياده بايد طي شود . از محل روستاي آهار تا آبشار حداكثر۲ ساعت پياده روي با حركت متوسط مي باشد . این آبشار در بخش رودبار قصران شهرستان اوشان واقع شده است.پس از طی کردن شهر اوشان و روستای آهار به منطقه ييلاقي شکراب میرسیم.از روستاي آهار تا شكرآب باغ هاي فراوان گيلاس و آلبالو قرار دارد كه در ماههاي اواخر خرداد تا اوايل مرداد درختان پراز ميوه مي شوند . در انتهاي مسير شكرآب محل امامزاده مي باشد كه مكان مناسبي براي اسكان و توقف كوتاه مدت وجود دارد . آبشار در بین دره ای سرسبز قرار گرفته و بسیار دیدنی است.

 

 

 امیدوارم خوشتون بیایید و تابستان خوبی داشته باشیدتاريخ : سه شنبه هشتم مرداد ۱۳۹۲ | 15:55 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

تسلیت

ایام شهادت حضرت علی (ع)٬ اسوه تقوا و جوانمردی٬

مرد عدل و عدالت ٬یاور مظلومان و پابرهنگان و مستضعفان

بر شیعیان آن حضرت تسلیت باد.  

 

تشنه ام این رمضان تشنه‌تر از هر رمضانی

 شب قدر آمده تا قدر دل خویش بدانی

 

لیله القدر عزیزی است بیا دل بتکانیم

سهم ما چیست از این روز؟، همین خانه‌تکانیتاريخ : دوشنبه هفتم مرداد ۱۳۹۲ | 14:0 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

بنی آدم اعضای یکدیگرند

معلم اسم دانش آموز را صدا كرد، دانش آموز پاي تخته رفت ، معلم گفت:
شعر بني آدم را بخوان ، دانش آموز شروع كرد:
بني آدم اعضاي يكديگرند
كه در آفرينش ز يك گوهرند
چو عضوي به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار
به اينجا كه رسيد متوقف شد ،
معلم گفت: بقيه اش را بخوان! دانش آموزگفت: يادم نمي آيد ،
معلم گفت: يعني چي ؟اين شعر ساده را هم نتوانستي حفظ كني؟!
دانش آموز گفت:آخر مشكل داشتم مادرم مريض است و گوشه ي خانه افتاده ،پدرم سخت كار ميكند.مخارج درمان بالاست،
من بايد كارهاي خانه را انجام بدهم و هواي خواهر برادرهايم را هم داشته باشم ..
ببخشيد،
معلم گفت: ببخشيد همين؟!مشكل داري كه داري بايد شعر رو حفظ ميكردي مشكلات تو به من مربوط نميشه!
در اين لحظه دانش آموز گفت:
تو كز محنت ديگران بي غمي
نشايد كه نامت نهند آدمي..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   چرا باید این طور باشد بچه ها امانتی هستند در دست ما


تاريخ : چهارشنبه دوم مرداد ۱۳۹۲ | 22:15 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

میلاد امام حسن مبارک

***

امام مجتبی

 

گلبوسه احمد گل بستان جمالش 

قرآن ورقی از صُحُفِ خُلق و خصالش

پیغمبر و زهرا و علی محو جمالش

شیری که به او فاطمه داده است، حلالشتاريخ : سه شنبه یکم مرداد ۱۳۹۲ | 19:24 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

فارسی هفتم (اول متوسطه )

ستایش: یاد تو

فصل اوّل : زیبایی آفرینش

درس اول : زنگ آفرینش - حکایت : اندرز پدر    / درس دوم : چشمه معرفت - شعرخوانی :جلوه روی خدا         روان خوانی : ای کمیل

فصل دوم :شکفتن

درس سوم : نسل آینده ساز - شعرخوانی:راز شکوفایی  / درس چهارم : با بهاری که می رسد از راه    - زیبایی شکفتن             روان خوانی:کژال            

فصل سوم : اخلاق و زندگی

درس پنجم :‌ قلب کوچکم را به چه کسی بدهم؟-شعرخوانی:فرشته ی مهر / درس ششم : علم زندگانی-حکایت:دعای مادر / درس هفتم : زندگی همین لحظه هاست             روان خوانی: سفرنامه ی اصفهان         

فصل چهارم : نام ها و یاد ها

درس هشتم : نصیحت امام(ره)-شوق خواندن /  درس نهم : کلاس ادبیات - مرواریدی درصدف-زندگی حسابی- فرزندانقلاب - شعرخوانی: گل و گل / درس دهم : عهد و پیمان- عشق به مردم- رفتار بهشتی- گرمای محبت             روان خوانی: ستارگان

فصل پنجم: اسلام وانقلاب اسلامی

درس یازدهم : خدمات متقابل اسلام و ایران- شعرخوانی:رستگاری / درس دوازدهم : اسوه ی نیکو- حکایت: چشمه ی زاینده / درس سیزدهم : امام خمینی(ره)    ؛ روان خوانی:مرخصی

فصل ششم : ادبیّات بومی

درس چهاردهم : درس آزاد  / درس پانزدهم : درس آزاد  ؛   روان خوانی : چرا زبان فارسی را دوست دارم؟. 

فصل هفتم:ادبیات جهان

درس شانزدهم : آدم آهنی وشاپرک  / درس هفدهم : ما می توانیم  ،  روان خوانی:پیردانا    

نیایش / واژه نامه  / اعلام : اشخاص، آثار، مکان ها

تاريخ : سه شنبه یکم مرداد ۱۳۹۲ | 15:52 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

کتاب ریاضی اول متوسطه (هفتم )

جدول زير نيز شامل سر فصل هاي كتاب رياضي سال هفتم است.   منبع آبرنگ

 سال هفتم
سر فصل های کتاب ریاضی اول متوسطه اول (هفتم)
 


تاريخ : جمعه بیست و هشتم تیر ۱۳۹۲ | 23:18 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

بـه یـاد داشتـه بـاش کـه ...


 
• آنان که تجربه های گذشته را به خاطر نمی آورند محکوم به تکرار اشتباهند.

• از میان کسانی که برای دعای باران به میعادگاه می روند تنها کسانی که با خود چتر می برند به کارشان ایمان دارند.

• پیچ های جاده آخر جاده نیستند مگر این که خودت نپیچی.

• وقتی به چیزی می رسی بنگر که در ازای آن از چه گذشته ای.

• آدم های بزرگ شرایط را خلق می کنند و آدم های کوچک از آن تبعیت می کنند.

• آدم های موفق به اندیشه هایشان عمل می کنند اما سایرین تنها به سختی انجام آن می اندیشند.

• گاهی خوردن لگدی از پشت، برداشتن گامی به جلو است.

• هرگز به کسی که برای احساس تو ارزش قائل نیست دل نبند.

• همیشه توان این را داشته باش تا از کسی یا چیزی که آزارت می دهد به راحتی دل بکنی.

• با هر کسی مانند خودش رفتار کن تا نتیجه و عکس العمل کارش را قلبا احساس کند.

• هرگز به کسی که حاضر نیست برای تو کاری انجام بده، کاری انجام نده.

• به کسانی که خوبی دیگران را بی ارزش یا از روی توقع می دانند خوبی نکن اما اگر خوبی کردی انتظار قدردانی نداشته باش.

• قضاوت خوب محصول تجربه است و از دست دادن ارزش و اعتبار محصول قضاوت بد.

• هرگاه با آدم های موفق مشورت کنی شریک تفکر روشن آنها خواهی بود.

• وقتی خوشبخت هستی که وجودت آرامش بخش دیگران باشد.

• به خودت بیاموز هر کسی ارزش ماندن در قلب تو را ندارد.

• هرگز برای عاشق شدن دنبال باران و بابونه نباش، گاهی در انتهای خارهای یک کاکتوس به غنچه ای می رسی که زندگیت را روشن می کند.

• همیشه حرفی رو بزن که بتونی بنویسی، چیزی رو بنویس که بتونی امضاش کنی و چیزی رو امضاء کن که بتونی پاش بایستی.

• هرگاه نتونستی اشتباهی رو ببخشی اون از کوچکی قلب توست، نه بزرگی اشتباه.

• عادت کن همیشه حتی وقتی عصبانی هستی عاقبت کار را در نظر بگیری.

• آنقدر به در بسته چشم ندوز تا درهایی را که باز می شوند نبینی.

• تملق کار ابلهان است.

• کسی که برای آبادانی می کوشد جهان از او به نیکی یاد می کند.

• آنکه برای رسیدن به تو از همه کس می گذرد عاقبت روزی تو را تنها خواهد گذاشت.

• نتیجه گیری سریع در رخدادهای مهم زندگی از بی خردی است.

• هیچ گاه ابزار رسیدن به خواسته دیگران نشو.

• اگر می خواهی اعمالت مورد پسند خدا باشد، در سختیها از خودت بگذر، دیگران را قربانی نکن.

• از قضاوت دست بکش تا آرامش را تجربه کنی.

• دوست، برادری است که طبق میل خود انتخابش می کنی.

• سعی کن لیاقت محبت و مهربانی دیگران را داشته باشی.


تاريخ : سه شنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۲ | 9:8 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

همیشه دير می ‌فهميم!


 
 وقتی چیزی در حال تمام شدن باشد قدرش را میدانیم:
يک لحظه آفتاب در هوای سرد غنيمت می‌شود.
خدا در مواقع سختي‌ ها تنها پناه می‌شود.
يک قطره نور در دريای تاريکی همه ‌ی دنيا می‌شود.
يک عزيز وقتی که از دست رفت همه کس می‌شود.
... ... پاييز وقتی که تمام شد٬ به نظر قشنگ و قشنگ ‌تر می ‌شود…

امروز به همه چیز خوب بنگر،

قدر داشته‌ هایت را بدان و سپاسگزار پروردگارت باش!
عزیزانت را در آغوش بگیر، بگو که چقدر آنها را دوست داری!
به زندگی ‌ات عشق بورز و زیبا زندگی کن…
فرصت ‌ها را از دست نده!
زندگی آنقدرها هم طولانی نيست…
شاید فردایی نباشد!
قدرش را بدان!


تاريخ : دوشنبه بیست و چهارم تیر ۱۳۹۲ | 9:43 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

ماه رمضان مبارک

از عرش صدای ربنا می آید

آوای خوش خدا خدا می آید

فریاد که درهای بهشت باز کنید

میهمان خدا سوی خدا می آید

«حلول ماه مبارک رمضان ضیافت الهی،ماه رحمت و برکت و غفران مبارک باد»

التماس دعاتاريخ : چهارشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۲ | 15:28 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

ایده خاص

انیشتین برای رفتن به سخنرانی ها و تدریس در دانشگاه از راننده مورد اطمینان خود کمک می گرفت. راننده وی نه تنها ماشین او را هدایت می کرد بلکه همیشه در طول سخنرانی ها در میان شنوندگان حضور داشت بطوریکه به مباحث انیشتین تسلط پیدا کرده بود! یک روز انیشتین در حالی که در راه دانشگاه بود با صدای بلند گفت که خیلی احساس خستگی می کند؟

راننده اش پیشنهاد داد که آنها جایشان را عوض کنند و ...

او جای انیشتین سخنرانی کند چرا که انیشتین تنها در یک دانشگاه استاد بود و در دانشگاهی که سخنرانی داشت کسی او را نمی شناخت و طبعا نمی توانستند او را از راننده اصلی تشخیص دهند. انیشتین قبول کرد، اما در مورد اینکه اگر پس از سخنرانی سوالات سختی از وی بپرسند او چه می کند، کمی تردید داشت.

به هر حال سخنرانی راننده به نحوی عالی انجام شد ولی تصور انیشتین درست از آب درامد. دانشجویان در پایان سخنرانی شروع به مطرح کردن سوالات خود کردند. در این حین راننده باهوش گفت: سوالات به قدری ساده هستند که حتی راننده من نیز می تواند به آنها پاسخ دهد. سپس انیشتین از میان حضار برخواست و به راحتی به سوالات پاسخ داد به حدی که باعث شگفتی حضار شد!


گاهی ایده های خاص میتواند از افرادی خارج از تصور باشد
 


تاريخ : چهارشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۲ | 15:21 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

آزمون مجدد

معاون پژوهش،برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش شهر تهران خبرداد: برگزاري آزمون مجدد دو دوره آموزش كوتاه مدت

   به گزارش اداره روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، آقای عباس نجار با اعلام خبر فوق افزود:  آزمون مجدد دو دوره آموزش كوتاه مدت احیاء تفكر اسلامی و قیام و انقلاب حضرت مهدی (عج ) از آثار استاد شهید مرتضی مطهری به صورت غیر حضوری در سایت  www.LTMS.MEDU.IR برگزار می شود.

   وی افزود: به اطلاع آن دسته از همكاران عزیز مي رساند چنانچه در آزمون هاي  دو دوره احیاء تفكر اسلامی و قیام و انقلاب حضرت مهدی (عج ) ثبت نام نموده و به دلایلی موفق به شركت در آزمون و یا كسب نمره قبولی  12 نگردیده اند در یكی از تاریخ های اعلام شده، درآزمون مجدد شركت نمایند .

     آزمون مجدد دوره احیای تفكر اسلامی در یكی از تاریخ های 21 /4/92 و 29/4/92 و 2/5/92خواهدبود.

   آزمون مجدد دوره قیام و انقلاب حضرت مهدی(عج) در یكی از تاریخ های 28/4/92 و 31/4/92 و 5/5/92  برگزارمی گردد.
تاريخ : سه شنبه هجدهم تیر ۱۳۹۲ | 15:15 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

سخنان حکیمانه

دانشمندى در بیابان به چوپانى رسید، به او گفت : چرا به جاى تحصیل دانش ، چوپانى مى كنى .
چوپان درپاسخ گفت : آن چه خلاصه دانش ها ی مفید است یاد گرفته ام .
دانشمند گفت : خلاصه دانش ها چیست ؟!.
چوپان گفت : پنج چیز است :
1 - تاراستگوئى تمام نشده ، دروغ نگویم .
2 - تا مال حلال تمام نشده ، مال حرام نخورم .
3 - تا ازعیب و گناه خود پاك نکردم ، عیب دیگران نگویم .
4 - تا روزى خدا تمام نگردد به در خانه كسى نروم .
5 - تا قدم به بهشت نگذارم ، از هواى نفس و شیطان ، غافل نباشم .
دانشمند گفت : هركس این پنج خصلت را داشته باشد از آب حقیقت علم و حكمت سیراب شده است


تاريخ : یکشنبه شانزدهم تیر ۱۳۹۲ | 9:36 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

مثل مداد باشید

مثل مداد باشید............
پسر: پدر چه مینویسی؟

پدر: درباره تو پسرم، اما مهمتر از آنچه مي نويسم، مدادي است که با آن مي نويسم. ميخواهم وقتي بزرگ شدي، مثل اين مداد بشوي.
پسرک با تعجب به مداد نگاه کرد و چيزخاصي در آن نديدو گفت:
-اما اين هم مثل بقيه مداد هايي است که ديده ام !
پدرگفت: بستگي دارد چطور به آن نگاه کني، در اين مداد پنج صفت هست که اگر به دستشان بياوري ، براي تمام عمرت با دنيا به آرامش مي رسي :
صفت اول:
مي تواني کارهاي بزرگ کني، اما هرگزنبايد فراموش کني که دستي وجود دارد که هر حرکت تو را هدايت مي کند. اسم اين دست،خداست، او هميشه بايد تو را در مسير اراده اش حرکت دهد.
صفت دوم:
بايد گاهي از آنچه مي نويسي دست بکشي و از مداد تراش استفاده کني. اين باعث مي شود مداد کمي رنج بکشد اما آخر کار، نوکش تيز تر مي شود (و اثري که از خود به جا مي گذارد ظريف تر و باريک تر) پس بدان که بايد رنج هايي را تحمل کني، چرا که اين رنج باعث مي شود انسان بهتري شوي.
صفت سوم:
مداد هميشه اجازه مي دهد براي پاک کردن يک اشتباه، از پاک کن استفاده کنيم. بدان که تصحيح يک کار خطا، کار بدي نيست،در واقع براي اينکه خودت را در مسير درست نگهداري، مهم است.
صفت چهارم:
چوب يا شکل خارجي مداد مهم نيست،زغالي اهميت دارد که داخل چوب است. پس هميشه مراقب باش درونت چه خبر است.

و سر انجام پنجمين صفت مداد:
هميشه اثري ازخود به جا مي گذارد. پس بدان هر کاری که در زندگي ات مي کني، ردي به جا مي گذارد و سعي کن نسبت به هر کار ، هشيار باشي وبداني چه مي کني.


تاريخ : جمعه چهاردهم تیر ۱۳۹۲ | 19:41 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

نقاشی سفیـــد

*

معلم روی تختـــه نوشت: «موضوع نقاشی هفتۀ بعد، به دلخــواه»

و سپس گفت: بچــه ها! موضوع مورد نظرتان را درست و با احساس به تصویر بکشید.

... بعـــد از یک هفته، دوباره زنگ نقاشی رسید.

معلم به دفتر نقاشی دخترک خیــره مانده بود و برای اینکه دفتر نقاشی اش سفید بود، تنبیه اش کرد؛ غافل از اینکه دخترک فقط خــــدایی را کشیــده بود که همه می گفتنــد دیدنی نیست!

بهترین و زیباترین چیزهای جهان را نه می توان دید و نه می توان لمس کرد، بلکه در قلب احساس می شود. (هلن کلر)


تاريخ : یکشنبه نهم تیر ۱۳۹۲ | 14:8 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

توزیع سبد کالای فرهنگیان ویژه ماه رمضان از 8 تیرماه

در خصوص توزیع سبد یارانه ای کالا به فرهنگیان،مدیر عامل اتحادیه   گفت: سبد کالای یارانه ای تنظیم بازار برای تمامی فرهنگیان کشور در آستانه ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: در پایان خرداد ماه ستاد تنظیم بازار مصوبه ای را به منظور حمایت از سبد کالای خانوار برای کارمندان دولت و فرهنگیان به تصویب رساند که طبق آن سبد کالایی شامل 5 کیلو مرغ منجمد، 5 کیلو شکر، 10 کیلو برنج هندی مرغوب وارداتی و 5 بطری 900 گرمی روغن مایع به قیمت تنظیم بازار و با ارز مبادله ای و 30 درصد زیر قیمت مصرف کننده به فرهنگیان ارائه می شود.
مدیرعامل اتحادیه مصرف فرهنگیان افزود: در حال حاضر اتحادیه فرهنگیان، بخشنامه ویژه سبد کالا را به تمامی اتحادیه های سراسر کشور و وزارت آموزش و پرورش  اعلام کرده و تاکنون اقلام مورد نیاز خریداری و به ویژه در مرحله اول برنج و روغن خریده شده است.
جلیلیان خاطرنشان ساخت: هماهنگی های لازم با اتحادیه های سراسر کشور و وزارت آموزش  و پرورش  و ستاد تنظیم بازار صورت گرفته است و از روز شنبه ( 8 تیر ) فرهنگیان در سراسر کشور می توانند با مراجعه به تعاونی های مصرف فرهنگیان، سبد کالای خود را دریافت کنند. همچنین در تهران 8 شعبه تعاونی مصرف آماده تحویل سبدهای کالا به فرهنگیان هستند.
وی در پایان تاکید کرد: فرهنگیان مختار هستند هریک از اقلام موجودی در سبد کالا را دریافت کنند و اجباری به خرید تمامی این کالاها نیست.

  

تاريخ : چهارشنبه پنجم تیر ۱۳۹۲ | 22:46 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

روشندل بینا

مردي نابينا زير درختي نشسته بود!
پادشاهي نزد او آمد، اداي احترام كرد و گفت:قربان، از چه راهي ميتوان
به پايتخت رفت؟»
پس از او نخست وزير همين پادشاه نزد مرد نابينا آمد و بدون اداي احترام گفت:
آقا، راهي كه به پايتخت مي رود كدام است؟‌
سپس مردي عادي نزد نابينا آمد، ضربه اي به سر او زد و پرسيد:‌‌ احمق،‌
راهي كه به پايتخت مي رود كدامست؟
هنگامي كه همه آنها مرد نابينا را ترك كردند، او شروع به خنديدن كرد.
مرد ديگري كه كنار نابينا نشسته بود، از او پرسيد:‌براي چه مي خندي؟
نابينا پاسخ داد:اولين مردي كه از من سووال كرد، پادشاه بود.
مرد دوم نخست وزير او بود و مرد سوم فقط يك نگهبان ساده بود.
مرد با تعجب از نابينا پرسيد:چگونه متوجه شدي؟ مگر تو نابينا نيستي؟
نابينا پاسخ داد: «‌رفتار آنها ... پادشاه از بزرگي خود اطمينان داشت
و به همين دليل اداي احترام كرد... ولي نگهبان به قدري از حقارت
خود رنج مي برد كه حتي مرا كتك زد. او بايد با سختي و مشكلات فراوان
زندگي كرده باشد.»


تاريخ : دوشنبه سوم تیر ۱۳۹۲ | 14:58 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

زندگی

زندگی یک پژواک است .
هر آنچه که می فرستید ، باز می گردد .
هر آنچه که می کارید ، درو می کنید .
هر آنچه که می دهید ، می گیرید .
هر آنچه که در دیگران می بینید ، در شما وجود دارد .
یادتان باشد ، زندگی یک پژواک است .
همیشه به سمت شما باز می گردد .
پس همیشه خوبی کنید .


تاريخ : چهارشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۲ | 21:15 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

انتخابات

يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و چهارمين دوره انتخابات شوراي شهر و روستا به حول و قوه الهي با تدابير و برنامه ريزي هاي از پيش تعيين شده و منظم، با شكوه و عظمت هر چه بيشتر برگزار گرديد. بار ديگر حضور پرشور و شعور سياسي ملت ايران را به معرض تماشاي جهانيان گذاشت و ما فرهنگیان همیشه در صحنه در پای صندوق های رای آماده بودیم و ۴۸ساعت کار کردیم و با تنی خسته وکوفته با تحویل دادن امانت مردم به خانه هایمان بازگشتیم

 

خداقوت همکاران عزیزتاريخ : شنبه بیست و پنجم خرداد ۱۳۹۲ | 22:14 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

اعیاد شعبان مبارک باد


يا مهدي ! 

  اي مضمون آب و آيينه !،  اي رايحه ي صبح اميد   !

خورشيد عدالت رو به تو نماز مي گذارد  و مهتاب عبادت با بورياي ساده ي تو سجاده ي صبر را مي گستراند .

اي مفهوم سبز انتظار  !  ميلاد تو تولد نور است و ما در اين " مبارك هنگام " فرج و ظهورت را تا بلنداي عرش  ، از آستان مقام ربوبي آرزومنديم .

اعياد عظيم الشان  شعبانيه  برعموم مسلمانان و شيعيان جهان  ، ايرانيان سرافراز و فرهنگيان ولايت مدار تهنيت باد .تاريخ : پنجشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۲ | 19:5 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

قانون دانه

نگاهی به درخت سیب بیندازید. شاید پانصد سیب به درخت باشد که هر کدام حاوی ده دانه است. خیلی دانه دارد، نه؟
ممکن است بپرسیم: «چرا این همه دانه لازم است ، تا فقط چند درخت دیگر اضافه شود؟»
اینجا طبیعت به ما چیزی یاد می دهد. به ما می گوید: «اکثر دانه ها هرگز رشد نمی کنند. پس اگر واقعاً می خواهید چیزی اتفاق بیفتد، بهتر است بیش از یکبار تلاش کنید.»
از این مطلب می توان این نتایج را بدست آورد که:
- باید در بیست مصاحبه شرکت کنی تا یک شغل بدست بیاوری.
- باید با چهل نفر مصاحبه کنی تا یک فرد مناسب استخدام کنی.
- باید با پنجاه نفر صحبت کنی تا یک ماشین، خانه، جاروبرقی، بیمه و یا حتی ایده ات را بفروشی.
- باید با صد نفر آشنا شوی تا یک رفیق شفیق پیدا کنی.
وقتی که «قانون دانه» را درک کنیم دیگر ناامید نمی شویم و به راحتی احساس شکست نمی کنیم. قوانین طبیعت را باید درک کرد و از آنها درس گرفت.

در یک کلام:
افراد موفق هر چه بیشتر شکست می خورند ، دانه های بیشتری می کارند.


تاريخ : دوشنبه بیستم خرداد ۱۳۹۲ | 10:41 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

ده قانون زندگی

قانون زندگی

قانون یکم: به شما جسمی داده می‌شود. چه جسمتان را دوست داشته یا از آن متنفر باشید، باید بدانید که در طول زندگی در دنیای خاکی با شماست
  
قانون دوم: در مدرسه‌ای غیر رسمی و تمام وقت نام‌نویسی کرده‌اید که "زندگی" نام دارد. در این مدرسه هر روز فرصت یادگیری دروس را دارید. چه این درس‌ها را دوست داشته باشید چه از آن بدتان بیاید، پس بهتر است به عنوان بخشی از برنامه آموزشی برایشان طرح‌ریزی کنید
 
قانون سوم: اشتباه وجود ندارد، تنها درس است. رشد فرآیند آزمایش است، یک سلسله دادرسی، خطا و پیروزی‌های گهگاهی، آزمایش‌های ناکام نیز به همان اندازه آزمایش‌های موفق بخشی از فرآیند رشد هستند.
 
قانون چهارم: درس آنقدر تکرار می‌شود تا آموخته شود. درس‌ها در اشکال مختلف آنقدر تکرار می‌شوند، تا آنها را بیاموزید. وقتی آموختید می‌توانید درس بعدی را شروع کنید، بنابراین بهتر است زودتر درس‌هایتان را بیاموزید.
 
قانون پنجم: آموختن پایان ندارد. هیچ بخشی از زندگی نیست که در آن درسی نباشد. اگر زنده هستید درس‌هایتان را نیز باید بیاموزید
 
قانون ششم: قضاوت نکنید، غیبت نکنید، ادعا نکنید،سرزنش نکنید،تحقیرو مسخره نکنید، وگرنه سرتون میاد. خداوند شما را در همان شرایط قرار می‌دهد تا ببیند شما چکار می‌کنید.
 
قانون هفتم: دیگران فقط آینه شما هستند. نمی‌توانید از چیزی در دیگران خوشتان بیاید یا بدتان بیاید، مگر آنکه منعکس کننده چیزی باشد که درباره خودتان می‌پسندید یا از آن بدتان می‌آید
 
قانون هشتم: انتخاب چگونه زندگی کردن با شماست. همه ابزار و منابع مورد نیاز را در اختیار دارید، این که با آنها چه می‌کنید، بستگی به خودتان دارد 
 
قانون نهم: جواب‌هایتان در وجود خودتان است. تنها کاری که باید بکنید این است که نگاه کنید، گوش بدهید و اعتماد کنید
 
قانون دهم : خیرخواه همه باشید تا به شما نیز خیر برسد.


تاريخ : شنبه هجدهم خرداد ۱۳۹۲ | 15:40 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

آرامش درونی

روزی کشاورزی متوجّه شد ساعتش را در انبار علوفه گم کرده است. ساعتی معمولی امّا با خاطره ای از گذشته و ارزشی عاطفی بود. بعد از آن که در میان علوفه بسیار جستجو کرد و آن را نیافت از گروهی کودکان که در بیرون انبار مشغول بازی بودند مدد خواست و وعده داد که هر کسی آن را پیدا کند جایزه ای دریافت نماید.

کودکان به محض این که موضوع جایزه مطرح شد به درون انبار هجوم آوردند و تمامی کپّه های علف و یونجه را گشتند امّا باز هم ساعت پیدا نشد. کودکان از انبار بیرون رفتند و درست موقعی که کشاورز از ادامۀ جستجو نومید شده بود، پسرکی نزد او آمد و از وی خواست به او فرصتی دیگر بدهد. کشاورز نگاهی به او انداخت و با خود اندیشید، “چرا که نه؟ به هر حال، کودکی صادق به نظر میرسد.”

پس کشاورز کودک را به تنهایی به درون انبار فرستاد. بعد از اندکی کودک در حالی که ساعت را در دست داشت از انبار علوفه بیرون آمد. کشاورز از طرفی شادمان شد و از طرف دیگر متحیّر گشت که چگونه کامیابی از آنِ این کودک شد. پس پرسید، “چطور موفّق شدی در حالی که بقیه کودکان ناکام ماندند؟”

پسرک پاسخ داد، “من کار زیادی نکردم؛ روی زمین نشستم و در سکوت کامل گوش دادم تا صدای تیک تاک ساعت را شنیدم و در همان جهت حرکت کردم و آن را یافتم.”

ذهن وقتی که در آرامش باشد بهتر از ذهنی که پر از مشغله است فکر میکند. هر روز اجازه دهید ذهن شما اندکی آرامش یابد و در سکوت کامل قرار گیرد و سپس ببینید چقدر با هوشیاری به شما کمک خواهد کرد زندگی خود را آنطور که مایلید سر و سامان بخشید.


تاريخ : یکشنبه دوازدهم خرداد ۱۳۹۲ | 14:19 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

خودت را باور داشته باش

وقتی راه رفتن آموختی، دویدن بیاموز
و دویدن که آموختی ، پرواز را

راه رفتن بیاموز، زیرا راه هایی که می روی جزیی از تو می شود و سرزمین هایی

که می پیمایی بر مساحت تو اضافه می کند

دویدن بیاموز ، چون هر چیز را که بخواهی دور است و هر قدر که زودباشی، دیر

و پرواز را یاد بگیر نه برای اینکه از زمین جدا باشی، برای آن که به اندازه فاصله زمین

تا آسمان گسترده شوی

من راه رفتن را از یک سنگ آموختم ، دویدن را از یک کرم خاکی و پرواز را از یک درخت

بادها از رفتن به من چیزی نگفتند، زیرا آنقدر در حرکت بودند که رفتن را نمی شناختند

پلنگان، دویدن را یادم ندادند زیرا آنقدر دویده بودند که دویدن را از یاد برده بودند

پرندگان نیز پرواز را به من نیاموختند، زیرا چنان در پرواز خود غرق بودند که آن را به

فراموشی سپرده بودند

اما سنگی که درد سکون را کشیده بود، رفتن را می شناخت
کرمی که در اشتیاق دویدن سوخته بود، دویدن را می فهمید
و درختی که پاهایش در گل بود، از پرواز بسیار می دانست

آنها از حسرت به درد رسیده بودند و از درد به اشتیاق و از اشتیاق به معرفت

وقتی داری در دریای زندگی سفر میکنی ..از طوفان ها و امواج نترس
بگذار تا از تو بگذرند ..تو فقط به سفرت ادامه بده و استقامت داشته باش
همیشه به خاطر داشته باش ..دریای آرام ناخدای با تجربه و ماهرنمی سازد

جایی در قلب هر انسان وجود دارد که در آن افکار تبدیل به آرزو میشوند و آرزوها

به اهداف بدل می گردند

جایی که در آن هر غیر ممکنی ؛ممکن می شودتنها اگر به هدف هایمان ایمان

داشته باشیم

چند چیز هست که برای یک زندگی شاد و موفق به آن نیاز داریم
..اعتقادات..اهداف و آرزوها ..عشق ..خانواده و دوستان

و از همه مهم تر اعتماد به نفس

خودت را باور داشته باشتاريخ : شنبه یازدهم خرداد ۱۳۹۲ | 16:38 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

تبریک به پسرهای گلم

سینا ُمحمد رضا ُوا میر مسعود عزیزم قبولی شما را در مدارس تیز هوشان علامه حلی و نمونه دولتی اسوه تبریک می گویم وخسته نباشید

و یک خسته نباشید به بقیه پسران گل دیگرم شما تلاش خود را کردید و دریک آزمون شرکت کردید با این کارتان ثابت کردید که دلی چون شیر دارید و از هیچ سختی ابا ندارید و این مرحله آخر خط نیست پیش به سوی موفقیت های بعدی با شجاعت به پیش بروید،
حتی هنگامی که دچار شک و تردید می شوید،
هنگامی که خسته می شوید ،
هنگامی که نا امید می شوید،
شک ها، تردیدها، دودلی ها، خستگی ها، همه گذرا هستند، آنچه باقی می ماند ، مسیری است که پیموده اید،

سعی کنید همواره با شجاعت به پیش بروید ....

براتون شجاعت را آرزو داریمتاريخ : دوشنبه ششم خرداد ۱۳۹۲ | 22:18 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

تا ساعاتی دیگر

ستاد برگزاری آزمون استعدادهای درخشان آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد:

تا ساعاتی دیگر نتایج آزمون ورودی به مدارس سمپاد آموزش و پرورش شهر تهران از طریق پورتال www.tedu.ir اعلام خواهد شد.تاريخ : دوشنبه ششم خرداد ۱۳۹۲ | 19:26 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

کتابی برای دانش آموزان وردیه ششم

۱+ ۵۰ کلیدطلایی ریاضی ششم "سخت کوشان


 به اطلاع دانش آموزان

وخانواده های عزیز می رسانم کتاب فوق حاوی نکات کلیدی ومهم ریاضی ششم

درسنامه ، تمرینات تکمیلی ومروی از درس های کلاس پنجم و.....می باشد

که مطالعه ی آن گامی مهم در فراگیری ریاضی ششم است .با تشکر از جناب آقای تزرقیتاريخ : یکشنبه پنجم خرداد ۱۳۹۲ | 16:5 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

سوم خرداد روز آزاد سازی خرمشهر قهرمان

وقتی نام خرمشهر می‌آید یا آهنگ «ممد نبودی ...» در گوش می‌پیچد یا تصویر مسجدجامع «خرمشهر» در ذهن نقش می‌بندد. سلام می‌دهیم به خرمشهر، هرچند سال‌ها از حماسه فتح آن گذشته باشد. سلام می‌دهیم به حماسه‌آفرینان سوم خرداد، هرچند به خیل شهیدان پیوسته یا اکنون پس از سال‌ها، چهره در نقاب خاک کشیده باشند

سلام می دهیم به آخرین سنگر مقاومت رزمندگان و اولین محل تجمع آنان پس از آزادسازی آن، یعنی مسجد جامع این شهر، بر مأذنه های زخمی اش، بر دیوارهای مقاومش، بر آنان که اولین نماز را در آن برپا داشتند و سجده شکر به جای آوردند. سلام می دهیم به اولین فرمانده سپاه این شهر، شهید محمد جهان آرا، که خرمشهر با نام او عجین شده است.

به جانباز شهید حاج علی گروسی که اولین گلبانگ اذان او پس از فتح این شهر از مأذنه های مسجد جامع طنین انداز شد، به قامت آیت الله جمی که اولین نماز را به جماعت اقامه کرد.

سال های سال است که از آزادی خرمشهر می گذرد؛ اما گویا همین دیروز بود که گوینده اخبار نیمروزی رادیو در خبر ساعت 14 این خبر را اعلام کرد:

«شنوندگان عزیز... شنوندگان عزیز... توجه فرمایید... خرمشهر، شهر خون آزاد شد.»

و هیچ یک از شنوندگان صبر نکردند تا بقیه خبر را بشنوند و همه بیرون ریختند و به خیابان آمدند، همه شادمانی کردند، شربت و شیرینی پخش کردند، یک صدای خسته هم سرودی را می خواند که قرار بود در حافظه تاریخ ماندگار شود:

ممد نبودی ببینی شهر آزاد گشته/ خون یارانت پرثمر گشته/ آه و واویلا... کو جهان آرا...

و حالا سوم خرداد یادآور حماسه ای می شود ماندگار که تاریخ هیچ گاه رشادت و ایستادگی فرزندان این مرز و بوم را در آزادسازی خرمشهر از یاد نخواهد برد؛ حماسه ای که دستاورد عملیات بزرگ بیت المقدس بود و خرمشهر عزیز را از چنگال متجاوزان بعثی آزاد کرد و به زندگی مردم این شهر امیدی دوباره داد.یاد و خاطره شهیدان گرامی باد شهیدانی چون بهروز مرادی ُحمید رضا دشتی ُمحمد دشتی ُبهنام محمدی و..........تاريخ : جمعه سوم خرداد ۱۳۹۲ | 14:40 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

تکیه گاه

پادشاهی دو شاهین کوچک به عنوان هدیه دریافت کرد و آنها را به مربی پرندگان دربار سپرد تا برای استفاده در مراسم شکار تربیت کند.
یک ماه بعد مربی نزد پادشاه آمد و گفت که یکی از شاهین ها تربیت شده و آماده شکار است اما نمی دانم چه اتفاقی برای آن یکی افتاده و از همان روز اول که آن را روی شاخه ای قرار داده تکان نخورده است ؟
این موضوع کنجکاوی پادشاه را برانگیخت و دستور داد تا پزشکان و مشاوران دربار کاری کنند که شاهین پرواز کند اما هیچکدام نتوانستند. روز بعد پادشاه دستور داد تا به همه مردم اعلام کنند که هرکس بتواند شاهین را به پرواز درآورد پاداش خوبی از پادشاه دریافت خواهد کرد. صبح روز بعد پادشاه دید که شاهین دوم نیز با چالاکی تمام در باغ در حال پرواز است. پادشاه دستور داد تا معجزه گر شاهین را نزد او بیاورند.
درباریان کشاورزی متواضع را نزد شاه آوردند و گفتند اوست که شاهین را به پرواز درآورد. پادشاه پرسید : تو شاهین را به پرواز درآوردی ؟ چگونه این کار را کردی ؟ شاید جادوگر هستی ؟کشاورز گفت :سرورم ، کار ساده ای بود ، من فقط شاخه ای را که شاهین روی آن نشسته بود بریدم و شاهین از روی غریزه شروع به پرواز کرد.
“گاهی از دست دادن تکیه گاهها باعث ایجاد تکاپو و حرکت میشود”


تاريخ : جمعه سوم خرداد ۱۳۹۲ | 13:14 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

میلاد حضرت علی(ع)مبارک

امشب سرود وحی به تفصیل بشنوید از جوف کعبه نغمه ی تهلیل بشنوید

تنزیل و قدر و نور به ترتیل بشنوید بانگ اذان به کعبه ز جبریل بشنوید

بانگ علی علی همه در کعبه سر دهید

میلاد نور را به پیمبر خبر دهید

میلاد خجسته فخر کائنات، مولی الموحدین، امیرالمومنین،و روز پدر را به تمامی پدران عزیز  تبریک می گویمتاريخ : پنجشنبه دوم خرداد ۱۳۹۲ | 19:14 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

جزئیات و نحوه اعلام نتایج آزمون‌های ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان از اعلام نتایج آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در سراسر کشور از اول تا۶خرداد خبر داد .

محمد نستوه در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، در پاسخ به این سوال که نتایج آزمون های ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی به چه صورت و در چه زمانی اعلام خواهد شد؟ اظهارکرد: بر طبق جدول زمان بندی، اول خردادماه اعلام نتایج آزمون های ورودی مدارس راهنمایی و متوسطه سمپاد و نمونه دولتی آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در بازه زمانی 1 تا 6خردادماه، براساس برنامه و به تفکیک استانها، نتایج آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در سراسر کشور مشخص و اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان کشور افزود: دوشنبه، ششم خرداد ماه نتایج آزمون های مذکور و مربوط به دانش آموزان شهر تهران، شهرستان های استان تهران، همدان و یزد اعلام خواهد شد.

نستوه تصریح کرد: دانش آموزان شرکت کننده در آزمون های ورودی مدارس راهنمایی و متوسطه سمپاد و نمونه دولتی، با مراجعه به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان مربوط به خود، می توانند از نتایج این آزمون ها، مطلع شوند.

جهت اطلاع دانش آموزان عزیز پایه ششم موفق باشیدتاريخ : یکشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۹۲ | 22:13 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

لیله الرغائب

 
اولین شب جمعه ماه رجب را لیلة الرغائب (شب آرزوها ) می نامند
 
 
امشب دستهایت را به سوی آسمان بلند کن و آرزوهایت راطلب کن.
امشب ملائکه بر زمین نزول می کنند و تو مي تواني که هر چه مي حواهی آرزوی کنی و به خدا بگويي .او شنوا وتوانا تراست.
امشب می شود کوله بار غم راهر قدر هم سنگین باشد ازشانه هایت پائین بکشی و دلت را به وسعت آسمان برساني.و دربا دريا آرزو و دعا کنی.

لیله الرغائب؛ شب آرزوها؛ وعده گاه خدا؛ شبی که آسمانش پر از صداي نياز است و هر دعایی که آسمان می رود .آسمان دلي روشن مي شود.
نردبان دلم شكسته است ،مي شودبرايم دعا كني .
يااگر خدا !!اجازه مي دهدكمي به جاي من خدا، خدا ،كني.
راستش دلم ،مثل يك نماز بين راه خسته وشكسته است.
مي شود براي بي قراري دلم،سفارشي به آن رفيق با وفا كني.
 التماس دعا


تاريخ : پنجشنبه بیست و ششم اردیبهشت ۱۳۹۲ | 22:29 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

براي امتحان چگونه درس بخوانيم؟

 

امتحان نشان دادن ميزان موفقيت شما است و بسيار مهم شمرده مي شود و نمره در آن از اهميت بالايي برخوردار است.

اگر شما دروس خود را مرتب مطالعه كرده باشيد فقط احتياج به خواندن نكات مهم درس ها خواهيد داشت و به برنامه ريزي فشرده نياز نخواهيد داشت، در غير اين صورت يك برنامه ريزي كامل مي تواند شما را در دستيابي به موفقيت، همراهي كند. لذا براي امتحان دادن، مي بايست برنامه ريزي كرد.

توجه به تاريخ امتحان و مدت زمان باقيمانده تا آن زمان، مقدار بخش هاي هر درس، رفع سؤالات و اشكالات موجود پيش از امتحان و انجام يك امتحان آزمايشي از اطلاعات خود، از اقدامات اوليه اي است كه مي تواند در برنامه ريزي شما اهميت داشته باشد. پس از اينكه برنامه امتحاني را به شما دادند و از تاريخ آن آگاه شديد در اولين فرصت و بدون اتلاف وقت، برنامه مطالعه خود را تنظيم كنيد. برنامه را بايد طوري طرح كنيد كه فرصت كافي براي مطالعه مستمر داشته باشيد.

در بين ساعات مطالعه بايد سه نكته را رعايت كنيد:

اول: زماني را براي مرور نكته ها و جمع بندي مطالب خوانده شده، در نظر بگيريد زيرا هرچه بيشتر معلومات خود را مرور كنيد بيشتر قادر به جذب مطالب جديد و نكات تازه خواهيد بود.

دوم: زماني (مثلاً ده دقيقه) را براي استراحت در نظر بگيريد، چرا كه هرچه زمان پيش مي رود، يادآوري مطالب خوانده شده به نحو رو به افزايشي، كاهش مي يابد، مگر اينكه به حافظه خود استراحت منظم بدهيد.

سوم: در برنامه ريزي خود چند درس مختلف را بگذاريد و يا حداقل بكوشيد كه موضوع مطالعه خود را عوض كنيد. زيرا خواندن يك درس خاص بيش از چند ساعت باعث خستگي خواهدشد.تاريخ : چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۲ | 22:38 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

لیوان خود را زمین بگذارید

استادی درشروع کلاس درس، لیوانی پر از آب به دست گرفت. آن را بالا گرفت که همه ببینند. بعد از شاگردان پرسید:
“به نظر شما وزن این لیوان چقدر است؟”
شاگردان جواب دادند:
“۵۰ گرم ، ۱۰۰ گرم ، ۱۵۰ گرم”
استاد گفت:
“من هم بدون وزن کردن، نمی‌دانم دقیقا وزنش چقدر است. اما سوال من این است: اگر من این لیوان آب را چند دقیقه همین‌طور نگه دارم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟”
شاگردان گفتند:
“هیچ اتفاقی نمی‌افتد.”
استاد پرسید:
“خوب، اگر یک ساعت همین‌طور نگه دارم، چه اتفاقی می‌افتد؟”
یکی از شاگردان گفت:
“دست‌تان کم کم درد می‌گیرد.”
حق با توست… حالا اگر یک روز تمام آن را نگه دارم چه؟
شاگرد دیگری گفت:
“دست‌تان بی‌حس می‌شود. عضلات به شدت تحت فشار قرار می‌گیرند و فلج می‌شوند. و مطمئنا کارتان به بیمارستان خواهد کشید…” و همه شاگردان خندیدند.
استاد گفت:
“خیلی خوب است. ولی آیا در این مدت وزن لیوان تغییر کرده است؟”
شاگردان جواب دادند: “نه”
پس چه چیز باعث درد و فشار روی عضلات می‌شود؟ درعوض من چه باید بکنم؟
شاگردان گیج شدند. یکی از آن‌ها گفت: ”لیوان را زمین بگذارید…”
استاد گفت: “دقیقا… مشکلات زندگی هم مثل همین است.
اگر آن‌ها را چند دقیقه در ذهن‌تان نگه دارید. اشکالی ندارد. اگر مدت طولانی‌تری به آن‌ها فکر کنید، به درد خواهند آمد. اگر بیشتر از آن نگه‌شان دارید، فلج‌تان می‌کنند و دیگر قادر به انجام کاری نخواهید بود.
فکر کردن به مشکلات زندگی مهم است. اما مهم‌تر آن است که در پایان هر روز و پیش از خواب، آن‌ها را زمین بگذارید.
به این ترتیب تحت فشار قرار نمی‌گیرند، هر روز صبح سرحال و قوی بیدار می‌شوید و قادر خواهید بود از عهده هر مسئله و چالشی که برایتان پیش می‌آید، برآیید!تاريخ : جمعه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۲ | 14:48 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |

دوره هاي آموزش كوتاه مدت به مناسبت هفته معلم

برگزاري د ورههاي آموزش كوتاه مدت به مناسبت هفته معلم با استفاده از سامانه LTMS

قائم مقام وزير در ستاد بزرگداشت مقام معلم از برگزاري دوره هاي آموزش كوتاه مدت با استفاده از سامانه LTMS به مناسبت هفته معلم خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، اسدالله اسدي گرمارودي افزود : دوره آموزشي ضمن خدمت از دو كتاب احياي تفكر اسلامي وقيام و انقلاب مهدي (عج) به مدت 28 ساعت مي باشد.

رئيس مركز برنامه ريزي وآموزش نيروي انساني با اشاره به اينكه دوره ضمن خدمت مجازي ) (LTMS بصورت كشوري برگزار مي شود افزود : در اين سامانه امكان برگزاري همزمان آزمون براي يك ميليون فرهنگي فراهم شده است

وي ايجاد اين سامانه را يكي از زير ساخت هاي مهم با رويكرد اقتصاد مقاومتي در وزارت آموزش وپرورش عنوان كرد و يادآور شد : سرعت ،دقّت و مستندسازي و صرفه جويي در هزينه ، قابليت دسترسي براي معلمان را از ويژگي هاي اين سامانه ذكر كرد.
گفتني است ؛ فرهنگيان براي ثبت نام در اين آزمون مي توانند به سامانه LTMS به آدرس http://ltms.medu.ir/ مراجعه كنند .تاريخ : دوشنبه شانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ | 16:30 | نویسنده : پروین دشتی نژاد پور |
<< مطالب جدیدتر         مطالب قدیمی‌تر >>


.: Weblog Themes By SlideTheme :.